Upominki reklamowe w marketingu sklepów odzieżowych

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach przybywa w szybkim tempie sklepów odzieżowych. Dla konsumentów jest to zjawisko bardzo pożądane, bowiem mogą oni liczyć na lepszą jakość usług i towarów, a ponadto na pewną obniżkę cen – konkurencja wymusza to na przedsiębiorcach. Z drugiej zaś strony same sklepy z odzieżą muszą mierzyć się z tą konkurencją, co jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Często obniżka cen i podniesienie jakości usług nie są wystarczające. Często potrzeba czegoś więcej. Tym brakującym elementem może być marketing i dbanie o relacje z klientami – osoby, które poczują, że firma o nich dba, będą ją wybierać, nawet jeśli jakość jej usług będzie nieco niższa od konkurencji. W przypadku sklepów odzieżowych zasada ta sprawdza się doskonale – jeśli dbają one o relacje z aktualnymi klientami i chcą pozyskiwać nowych, nie muszą aż tak bardzo troszczyć się o jakość swojej oferty.

W procesie dbania o relacje z klientami mogą pomóc upominki reklamowe – różnorodne przedmioty cechujące się przydatnością w życiu codziennym klientów, dzięki czemu stanowią idealne przedmioty na prezent. Ponadto też, ponieważ są to gadżety „reklamowe”, promują w jakiś sposób dany sklep odzieżowy. W jaki sposób? M.in. poprzez nadruk, który noszą. Nadruk ten może przedstawiać nazwę i logo sklepu, ewentualnie też krótkie hasło reklamowe.

I takie upominki reklamowe są wręczane klientom. Może to wyglądać bardzo różnie. Przede wszystkim mogą one trafiać do rąk tych, którzy obdarzyli dany sklep zaufaniem i przyszli do niego, aby kupić towar. W takim przypadku wręczenie prezentu będzie formą „podziękowania” czy też zachęty do kontynuowania zakupów w danym sklepie odzieżowym. Może oczywiście być też i tak, że podarunek otrzymują tylko ci, którzy wydali odpowiednio wysoką kwotę, wówczas jest to forma zachęty, aby ci, którym do tej kwoty niewiele brakuje, jeszcze coś dokupili.

Ponadto Upominki reklamowe mogą trafiać do rąk całkowicie przypadkowych osób. Jest na nich wyeksponowane logo marki, które będzie dany sklep reklamowało. A zatem upominki te będą idealnymi narzędziami służącymi popularyzacji danego sklepu wśród przypadkowych osób. Część z nich na pewno do tego sklepu kiedyś przyjdzie.